Demirci Halk Egitimi Merkezi Forumları
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Demirci Halk Egitimi Merkezi Forumları

Her yerde, herkes icin EGİTİM

AnasayfaPortalliAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

MİCROSOFT'UN BAŞBELASI TEKRAR SAHNEDE - FAİR USE4M PROGRAMI

YazarMesaj
ersan_ozsurucu
Genel Sorumlu
Genel Sorumlu
ersan_ozsurucu

MİCROSOFT'UN BAŞBELASI TEKRAR SAHNEDE - FAİR USE4M PROGRAMI Empty
MesajKonu: MİCROSOFT'UN BAŞBELASI TEKRAR SAHNEDE - FAİR USE4M PROGRAMI   MİCROSOFT'UN BAŞBELASI TEKRAR SAHNEDE - FAİR USE4M PROGRAMI Icon_minitimeC.tesi 21 Tem. 2007, 17:00

MİCROSOFT'UN BAŞBELASI TEKRAR SAHNEDE - FAİR USE4M PROGRAMI 1499_07071710515464

Microsoft'un başbelası tekrar sahnede

Microsoft, standart kullanıcının kopya korumalı video ve müzik içeriğini kırmasına olanak sağlayan FairUse4M'in son sürümü ile yine karşı karşıya.

Microsoft'a ait Windows ses ve video içeriğinin dijital telif hakkı yönetim sistemini kıran FairUse4M programının son sürümü yayınlandı. Microsoft, programın bundan önceki iki sürümünün kullandığı açıkları kapatıp, kimliği belirsiz yayıncılarına karşı dava açmıştı. Şirket kimlik belirleme konusunda başarılı olamayınca, dava geri çekilmişti. FairUse4M'in yeni sürümü basit bir sürükle-bırak arayüzü kullanıyor. Program kullanıcıları, ücret karşılığında online satın alınan kopya korumalı içeriğin, sayısal telif hakkı yönetim sistemini kırarak paylaşıp kopyalayabiliyor ya da MP3 formatına çevirerek herhangi bir müzikçalarda dinlenebilmesini sağlıyor.

Microsoft, gelişme karşısında, hiçbir dijital telif hakkı yönetimi sisteminin (DRM) kırılamaz olmadığınıbildiklerini ve Windows DRM sisteminin bu tür saldırılar karşısında çabuk önlem alınabilir bir yapıya sahip olduğu açıklamasını yaptı.
http://ersan45.spaces.live.com

MİCROSOFT'UN BAŞBELASI TEKRAR SAHNEDE - FAİR USE4M PROGRAMI
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-