Demirci Halk Egitimi Merkezi Forumları
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Demirci Halk Egitimi Merkezi Forumları

Her yerde, herkes icin EGİTİM

AnasayfaPortalliAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

BİR SİYASETÇİNİN AŞK MEKTUBU

YazarMesaj
ersan_ozsurucu
Genel Sorumlu
Genel Sorumlu
ersan_ozsurucu

BİR SİYASETÇİNİN AŞK MEKTUBU Empty
MesajKonu: BİR SİYASETÇİNİN AŞK MEKTUBU   BİR SİYASETÇİNİN AŞK MEKTUBU Icon_minitimePerş. 29 Mart 2007, 10:31

Sevgilim,
Sana olan sevgimi oy pusulasına yazsam sığmaz.

Duyduğuma göre mükerrer oylarla iktidarı ele geçirmiş olan partinin ileri gelenlerinden Abidin Beyle ilgileniyormuşsun. Seni geçen parti merkezinde görmüşler. Şunu bil ki, siyasi rakibim olan o şahısla gireceğin bir ittifak hüsranla sonuçlanacaktır. Bunu sana garanti ederim.

Seçim sathı mailine girdiğimiz şu önemli günlerde, genel başkanını havaalanında birkaç dakikalığına görebilmek için saatlerce bekleyen belediye başkan aday adayları gibi seni görme arzusu ile yanıp tutuşuyorum.

Seçmenlerimin bana gösterdiği ilginin yarısını bana göstersen, iktidar koltuğu bile gözümde önemsiz bir ayrıntı haline gelecek.

Sevgilim,

Genel başkanımızın da ifade ettiği gibi evlilik son derece kutsal bir müessese. Bunun bilincindeyim. Göreve hazırım. Yine genel başkanımızın ifade ettiği gibi hiç kimseye boş vaatlerde bulunmam. Evliliğimiz için bütün projelerimi çok değerli danışmanlarımla birlikte hazırladım.

Evlendiğimiz günden itibaren;

İlk yüz gün içinde bir evimiz olacak.

İkinci yüz gün içinde bir arabamız olacak.

280 gün içinde bir çocuğumuz olacak.

İlk bir yıl içinde hiçbir ekonomik sıkıntı çekmeyeceğiz.

Şayet ekonomik sıkıntı çekersek bil ki bu, önceki evliliklerimin neden olduğu yükten kaynaklanacaktır.

Bütün komşularımızla, siyasi ve ekonomik ilişkilerimiz iyi olacak.

Sevgilim;

Benimle evlenirsen üniversiteyi bitiren ve iki yıldır işsiz olan kardeşine iş bulacağım. Baban hiçbir devlet dairesine gitmeyecek. Eğer devlet dairelerinde işi olursa bir telefonla halledeceğim. İşleri bozuk giden müteahhit kardeşine ihaleler vereceğim. Enişteni bir bankanın başına geçireceğim. Bir başka ifadeyle eğer çok arzu edersen, kendime, babama, babana, anana, sana, bilumum akrabalarımıza tayin, torpil, teşvik, her türlü çıkar amaçlı suç kapsamına girecek yardımları yapacağımı taahhüt ederim.

Evliliğimizde hiçbir kavgaya sebep ya da taraf olmayacağım. Çünkü genel başkanımızın ifade ettiği gibi "biz hizmet için varız, kavga için gelmedik, kavga etmedik, kavga etmeyeceğiz". Ancak bu sözlerim kavgadan çekindiğimiz anlamına gelmemelidir. Sözlerimden böyle bir anlam çıkarman, muhaliflerimizin seçim sonuçları açıklandığında yaşayacakları üzüntü ve hayal kırıklığını yaşama ihtimalini hatırlatıyor.

Sana olan sevgimi en başta ifade etmiştim. Bunları tekrar tekrar yazarak değerli vaktini almak istemiyorum. Allah seni muhalefet ızdırabından korusun. Seni ve en başta beni iktidarın nimetlerinden uzak tutmasın.
http://ersan45.spaces.live.com

1 sayfadaki 1 sayfası