Demirci Halk Egitimi Merkezi Forumları
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Demirci Halk Egitimi Merkezi Forumları

Her yerde, herkes icin EGİTİM

AnasayfaPortalliAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

YARDIM

YazarMesaj
ersan_ozsurucu
Genel Sorumlu
Genel Sorumlu
ersan_ozsurucu

YARDIM Empty
MesajKonu: YARDIM   YARDIM Icon_minitimePaz 25 Mart 2007, 16:48

YARDIM

Genc kadin isyerinde kotu bir haber alir.Kucuk kizinin bakicisi telefonda cocugunun cok ateslendigini mutlaka eve gelmesi gerektigini bildirir.Hemen isinden izin alir ve ates dusurucu bir ilac icin en yakin eczaneye kosar.Arabasinin yanina geldiginde arabayi anahtari icindeyken kilitlediginin farkina varir.Eve hemen yetismesi gerekmektedir ama nasil..?
Evini arar ancak cocuk bakicisinin verdigi haber daha kotudur,kizin atesi biraz daha yukselmistir.Bu arada kadin icinde bulundugu duruma bakiciya anlatir.Bakici arabanin kilidini acabilecek bir servis bulmasini ya da caki, bicak gibi birseyle kendisinin acmayi denemesini soyler.
Yakinda bulunan bir marketten kucuk bir caki alir ve arabanin yanina gider.Ama bunun nasil kullanilacagini bilemez.Arabanin kapilarini zorlar, sallar ama bir sonuc yok...
Basini gokyuzune dogru cevirir, " Tanrim , lutfen kucuk kizima ulasmam icin bana yardim et" .
Bu arada cakiyla kapiyi kurcalamaya devam eder.O sirada yoldan gecmekte olan sakallari uzamis, ustu basi bakimsiz bir adam durup kadini izler ve " Hanimefendi, isterseniz yardimci olabilirim"der.
Kadin caresiz teklifi kabul eder ve icinden dusunur, "Tanrim gonderdigin yardim bu mu?" Kiliksiz adam birkac dakika icinde arabanin kilidini acmayi basarir.Kadin saskinlikla adama tesekkur eder, kizinin durumunu anlatir, hemen yetisebilecegi icin minnettar oldugunu belirtir ve bir miktar para uzatip " Cok iyi bir insansiniz" diye tesekkur eder.
Adam, " Hayir hanimefendi, maalesef iyi bir insan degilim" der, "Hapishaneden yeni ciktim" ilave eder, "Araba hirsizligindan..."
Kadin bir sure sessiz kalir, adam uzaklastiktan sonra tekrar yuzunu gokyuzune cevirir, kendini tutamaz, seviye 13 ;" Tanrim ,bir profesyonel gonderdigin icin cok tesekkur ederim" der.

YARDIM Ymamaymun8yk1wewv6
http://ersan45.spaces.live.com
ersan_ozsurucu
Genel Sorumlu
Genel Sorumlu
ersan_ozsurucu

YARDIM Empty
MesajKonu: PAPAĞAN   YARDIM Icon_minitimePaz 25 Mart 2007, 16:49

PAPAĞAN

İş adamı Temel Amerika'ya gider, işlerini bitirdikten sonra alışveriş merkezlerinde dolaşmaya başlar. Pet shoplardan birinde akıllı ve hazır cevap bir papağan görür, papağanla biraz sohbet ettikten sonra yetkiliye gider ve papağanı satın almak istediğini söyler.
Satıcı papağanın satılık olmadığını söyler fakat Temel bir türlü vazgeçmez paraysa para illaki bunu bana satacaksınız diye israr eder.
Satıcı bakmış kurtuluş yok Temel'e, bak bizde papağanın dört tane yumurtası var bu yumurtaları sana verelim hem daha ucuz olur hemde dört tane birden papağanın olur demiş.
Temel biraz düşünüp kabul etmiş. Trabzona döner dönmez hemen yumurtaları kuluçkaya yatırmış. Bir süre sonra yumurtalar çatlamaya başlamış. Birinciden civciv, ikinciden güvercin, üçüncüden muhabbet kuşu, dördüncüden ise ördek çıkmış.
Temel bu işe epey bozulmuş. Bir kaç ay sonra Temel yine Amerikaya gitmiş, işlerini bitirince doğru papağanın olduğu dükkana gitmiş.
Papağan Temeli uzaktan görür görmez başlamış kahkahalar ile gülmeye.
Temel ne güleysun ula demiş.
Papağan niye gülmiyeyim, New York'da herkes senin enayiliğini konuşuyor deyince
Temelde, oda birşeymi ulan Trabzonda herkes senin fahişeliğini konuşuyor demiş.

ersan_ozsurucu
Genel Sorumlu
Genel Sorumlu
ersan_ozsurucu

YARDIM Empty
MesajKonu: ÜÇ MAHKUM   YARDIM Icon_minitimePaz 25 Mart 2007, 16:50

ÜÇ MAHKUM

Uc mahkum cezaevi yolundadir. Herbirine, hapiste gecirecekleri günler icin bir esya getirmelerine izin verilmistir.
Otobuste,biri digerine döner ve sorar; "Eeee sen ne getirdin?"
Diger mahkum, bir boya kutusu cikarir ve bununla her seyi boyayabilecegini soyler.
Ikinci mahkum bir deste iskambil kagidi cikarir ve "Bunlarla poker oynayabilir, fal bakabilir veya herhangi bir kagit oyunu oynayabilirim" der.
Ucuncu mahkuma merakla sorarlar; "Sen ne getirdin?"
Adi Temel olan ucuncu mahkum bir kutu cikarir ve gulerek; "Bu orkidleri getirdim" der.
Diger iki mahkumun kafasi karismistir. Merakla sorarlar; "Bunlarla ne yapabilirsin ki?" Temel siritir ve elindeki kutuyu göstererek;
"Kutuda yazdigina gore; bunlarla ata binebilir, yüzmeye gidebilir, hatta paten kayabilirmisim" YARDIM Icon_razz

YARDIM
1 sayfadaki 1 sayfası